Naftos apžvalga

2020 balandžio 9 d.

Keletas pastebėjimų naftai. Kol valiutų rinkoje bardakas ir visiškas techninis šokas, žaliavose ir kituose produktuose pastebiu gražių progų ir įdomių situacijų. Naftą gerai pamenu dar nuo 2007. Tais metais pirmą kartą pradėjau ieškoti platformos kurioje galėčiau įsigyti šios geidžiamos žaliavos. Dabar situacija ne eilinė. Prasimušus 33 USD už barelį kainai, atrodo vyksta drastiški kritimai. Nuo 2002 m. mažiau 20 USD niekas nenorėjo mokėti ir kaina beveik aštuoniolika metų laikėsi kur kas aukščiau. Dabar pasinėrus prie 20 USD kaina stabtelėjo arba visai atšoko. Pabandysime apžvelgti tai ką turime dabar ir koki scenarijai galimi ateityje.

Techniškai WTI atšokimas patvirtintas tik W1 grafike. Pastebiu, kad ši savaitė kuri demonstravo pirkėjus yra pirmoji mėnesio savaitė todėl spręsti, kad kaina atšoko nebūtų tikslinga ir profesionalu. Geriausia tai atspindės ši savaitė ir kainos intervalas kuriame ji užsidarys. Gerai suprantama, kad šiuo einamuoju metu pirkti aukščiau 20 USD ir/ar 25 USD ir tikėtis, kad kaina eis iki 50 USD būtų nelabai protinga. Kainų intervalas naftoje labai aiškus ir labai konkretus. Jeigu savaitinė žvakė užsidarys ir žemiau 25 vadinasi pardavėjai ir toliau išliks dominuojanti jėga, jeigu vis tik kaina užsidarinės aukščiau 25 USD, greičiausia sieksime ir 29 ir gal 30 USD. Uždarius kainą aukščiau 29-30 USD tikėtini tolesni pirkimai link 40-50 USD. Tik savaitės uždarymas sudėlios ateinančios savaitės planą ir konkretesnes prekybos krypties pasirinkimo gaires.

Stebėjimas dabar pats svarbiausias prekybos epizodas kuris atneš daugiau naudos nei eilinis prekiautojų spėliojimas. Galima apačia jau aiški todėl belieka laukti patvirtinimo ir sekti rinkos žaidėjų veiksmus kurie diktuos prekybos pasirinkimo kryptį.

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė. Plačiau apie tai: privatumo politika.
Sutinku    Nesutinku